Franz Kafka ‘nın Dönüşüm kitabını PDF olarak indirebilirsiniz. Franz Kafka Dönüşüm online kitap okuyabilirsiniz.Franz Kafka Dönüşüm kitabı oku. Franz Kafka Dönüşüm kitabını pdf indir.

 

 

 

Diğer yazarlardan ayrılan üslubuyla Kafka‘severler için beklenen bir kitap. Franz Kafka okuyanlar alışılagelmiş bir roman okumadıklarını,aksine anlatım biçiminin daha yakın bir temas halinde olduğunu bilirler.

Dönüşüm‘de Franz Kafka‘nın değişik tarzını konuşturduğu kitaplarından biri. Ve eğer kitap konusunda seçiciyseniz,sizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir eser olduğundan emin olabilirsiniz.

 

Kitapta değişimden yola çıkarak dönüşüm anlatılıyor.

Kendisini bir sabah kalktığında yatağında bir böcek olarak bulan bir adamın hikayesi felsefik boyutta okuyuculara sunuluyor.

Kafka, bu dönüşümün hem Gregor Samsa‘nın hem de etrafındakilerin hayatına etkilerini ve bu böcekten uzak durma nedenlerini çok iyi yazmış.

 

 

İşte kitabın tanıtım bülteni;

 

Franz Kafka’nın 1915’te yayımlanan Dönüşüm adlı öyküsü, yazarın, anlatım sanatının doruğuna ulaştığı bir eseridir. Küçük burjuva çevrelerindeki yozlaşmış aile ilişkilerini en ince ayrıntılarına kadar irdeleyen bu uzun öykü, aynı zamanda toplumun dayattığı, işlevini çoktan yitirmiş kalıplara bilinç düzeyinde başkaldıran bireyin tragedyasını çarpıcı bir biçimde dile getirir.

Kitabın Değişim olarak bilinen adının gerçekte Dönüşüm olduğu, ifadesini Ahmet Cemal’in açıklamasında bulur: “Gregor Samsa’nın bir sabah kendini yatağında bir böcek olarak bulması, salt bir değişim değil fakat ‘başkalaşım’dır. O, insanlığını koruyarak bazı değişiklikler geçirmemiştir; artık farklı bir canlı türü olmuştur.”

Bu açıklama, Kafka’nın eserini tanımlarken kullandığı ifadeyle de örtüşür: “Herkes, beraberinde taşıdığı bir parmaklığın ardında yaşıyor. Şimdi hayvanlarla ilgili bunca şey yazılmasının nedeni de bu. Özgür ve doğal bir yaşama duyulan özlemin ifadesi. Oysa insanlar için doğal yaşam, insanca yaşamdır. Ama bunu anlamıyorlar. Anlamak istemiyorlar. İnsan gibi yaşamak çok güç, o nedenle hiç olmazsa kurgusal düzeyde bundan kurtulma isteği var… Hayvana geri dönülüyor. Böylesi, insanca yaşamaktan çok daha kolay.”

Yazar Hakkında

Kitap Cümleleri {Kitap Cümleleri}guzinyildiz2014@gmail.com

Copyright 2016

Benzer Yazılar

Pi’nin Yaşamı

10 May 2017

Trendeki Kız

10 May 2017

Hobbit PDF indir Oku

10 May 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!