Harry Potter ve Ölüm Yadigarları – 7. Kitap İngilizce ismiyle Harry Potter and the Deathly Hallows,  J. K. Rowling’in Harry Potter serisinin yedinci kitabıdır.

Rowling kitabın başlığıyla ilgili birçok çalışma yapmış, hatta kitabın adının aslında bu olmayacağı söylenmişsede sonuç olrak yine bu şekilde isimlendirilmiştir.

 

Kitabın başlarında Bill ile Fleur’un düğünü olur. Fakat Ölüm Yiyenler düğünü basar; Harry, Ron, Hermione ve diğerleri Bakanlık’ın Voldemort tarafından ele geçirildiğini ve Sihir Bakanı Rufrus Scrimgeour’un öldürüldüğünü öğrenirler.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarlarını PDF İndirebilirsiniz.

İlk önce Tottenham Court Road’a giderler. Bir kafeye oturarak olup bitenleri değerlendirirken iki Ölüm Yiyen’in saldırısına uğrarlar. Harry, Ron ve Hermione Hortkulukların peşine düşerler. İlk önce Grimmauld Meydanı 12 Numara’ya gider ve Kreacher (Black ailesinin ev cini) ile konuşurlar. R.A.B.’ın aslında Sirius’un kardeşi Regulus olduğunu öğrenirler. Regulus, Slytherin’in madalyonunu (Hortkuluk’lardan bir tanesi) Kreacher’a saklaması için vermiş, fakat Mundungus kolyeyi çalmış ve Dolores Umbridge’e vermek zorunda kalmıştır. Harry, Ron ve Hermione Sihir Bakanlığı’na kılık değiştirerek girerler ve orada, Ruh Emici’lerin gücünü kullanarak Muggle ana-babadan doğma büyücü ve cadıları tespit etmeye çalışan Umbridge’den, Hortkuluk’u çalarlar. Bu esnada da Muggle ana-babadan doğmakla suçlananların birçoğunu kurtararak oradan kaçarlar.

Bakanlık’tan buharlaşarak kaçmaya çalışırken Ölüm Yiyen ve aynı zamanda Bakanlık’ta bulunan Yaxley Hermione’nin elini tutar yani onlarla birlikte buharlaşır, Hermione ondan elini zor kurtarır ve bu yüzden Sirius’un evi yerine bir ormana buharlaşırlar. Çünkü artık Yaxley ve diğer Ölüm Yiyenler Grimmauld Meydanı 12 numaraya girebileceklerdir. Mecburen orada kamp kurarlar ve kılıcı bulup Hortkuluk’u yok edene kadar orada kalırlar.

Yazar Hakkında

Kitap Cümleleri {Kitap Cümleleri}guzinyildiz2014@gmail.com

Copyright 2016

Benzer Yazılar

Pi’nin Yaşamı

10 May 2017

Trendeki Kız

10 May 2017

Hobbit PDF indir Oku

10 May 2017

Yorumlar

Yorumlar(1 )

Sen de Yorumla!