Kadın erkek ilişkileri konusunda yazdığı kitaplarla kendine has bir hayran kitlesi oluşturan Sinan Akyüz’den unutulmayacak bir dram kitabı Piruze Şam’da bir Türk Gelin kitabı yla okuyucunun beklentisini bir üst çıtaya çıkarmayı başarıyor.

Piruze’nin hayatı babasının tayinleriyle birlikte şekillenmiştir. Londra’ya tayini çıkan babasına oraya gitmemek ve geri dönmek için dirensede başarılı olamaz.  Londra’da arkadaşları tarafından Türk olduğu için alay edilir küçümsenir..

Sonrasında Londra’da yaşamayı tam kabullenmişken babasının tayini Şam’a çıkar. Piruze yine gitmemek için dirensede babasına söz geçiremez ve Şam’da İngilizce öğretmeni olarak çalışma hayatına başlar.

Şam aslında Piruze’nin kaderinin şekillendiği yer olacaktır. Onu büyük bir aşkın pençesine alır ve babasının itirazlarına rağmen Piruze sevdiği adamla evlenir.

Asıl hikaye ise buradan sonra başlar.

Piruze hiç tahmin edemediği bir evliliğin içine düşmüştür. Bundan sonraki hayatı kocasından kurtulmak ve oğullarına kavuşmak arasında süregelecektir.

Yazar Sinan Akyüz evlilik sonrası eşlerdeki değişikliklere de Piruze vesilesiyle dokunmuştur kitabında. Okurken kendinizi Şam’da Piruze olarak görecek ve romanın her saniyesini benliğinizde yaşayacaksınız..
Yazar Hakkında

Kitap Cümleleri {Kitap Cümleleri}guzinyildiz2014@gmail.com

Copyright 2016

Benzer Yazılar

Pi’nin Yaşamı

10 May 2017

Trendeki Kız

10 May 2017

Hobbit PDF indir Oku

10 May 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!